Yüzme Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Yüzme Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Yüzme Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Yüzme hem spor olarak hem de sağlıklı yaşamın anahtarı olarak yapılması gereken bir aktivitedir. Özellikle küçük çocukların yüzme sporu ile ilgilenmesi sayesinde beden ve kas gelişimleri desteklenmektedir.

Yarışmalara katılan çocuklarda öz güven duygusu gelişecektir. Ayrıca yüzme bireysel bir faaliyet olduğundan bireysel başarı ve öz güveni beraberinde getirecektir. Çocuk yaşlarda yüzme sporu ile ilgilenen çocuklar sosyal faaliyette bulunduklarından hem sağlıklı olacaklar hem de arkadaşlarıyla birlikte aktiviteler yapabileceklerdir.

Genellemeye koymamakla birlikte yüzme kursları 5-14 yaş çocuk grupları ile 15 ve üstü yetişkin grupları olmak üzere yüzme dersleri vermektedirler. Bebeklerin doğdukları andan itibaren suya alışkın oldukları ve içgüdüsel olarak yüzebildikleri de bilinmektedir.

Yaş Gruplarına Özel Yüzme Dersleri

Kursumuzda çocuk ve yetişkin gruplarında yaş genellemesi bulunmakla birlikte, öğrenme becerisi, sudaki duruş kabiliyeti gibi kişiye özel farklılıklar göz önünde bulundurularak bireysel eğitim programları uygulanmaktadır.

Kişiye özel birebir derslerimiz ve grup derslerimiz mevcuttur. Genellikle yüzme kursları, grup derslerinde sayının çok fazla olmamasına özen göstermektedir. Eğitimcinin herkesle ilgilenebilmesi imkanı sağlanmaktadır.

Eğitimcilerimiz yaş gruplarına göre farklı sertifikalara ve deneyimlere sahip profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Her yaş grubunun eğitim şekli farklı olmaktadır. Bunun bilincinde olarak yaş gruplarına ve öğrenme becerilerine göre gruplara ayırdığımız kursiyerlere konusunda uzman ilgili yaş grubunda deneyimli eğitimciler ders vermektedir.

Yüzme En Kolay Nasıl Öğrenilir?

Yüzme öğrenmenin belli bir ders saati sınırlaması olması mümkün değildir. Yüzme öğrenmek kişiden kişiye göre değişen bireysel bir beceridir. Ortalama olarak yüzme kursları 8-10 derste yüzme öğrenildiğini belirtebilmektedirler. Ancak bu ders saati kesinlik ifade etmemektedir.

Unutulmamalıdır ki yüzme öğrenmek için kişisel olarak çabanın en üst düzeyde olması ve konuda istekli olunması gerekliliğidir. Yüzmeyi en kolay şekilde öğrenebilmek için öncelikle suda başarılı bir şekilde senkronize hareketlerin yapılıyor olması gerekmektedir.

Yüzme öğrenecek kişiye ağırlıklı olarak suda durma, suda serbest hareket edebilme ve kol ve ayaklarla suda senkronize hareketler yapabilme eğitimleri verilmektedir. Yüzme stilleri en son öğretilmelidir. Aksi durumda yanlış öğrenilen yüzme neticesinde kişiler zarar görebilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*