Yüzme İle Hem Spor Hem Sağlık Bir Arada

Yüzme İle Hem Spor Hem Sağlık Bir Arada

Suyun içerisinde senkronize kol ve bacak hareketleri ile suyun içinde ya da suyun üstünde yapılan hareketlerin bütünü yüzme kavramının içinde yer alır. Yüzme spor dalı olmakla birlikte yarışmalarla da desteklenen eğlenceli bir spordur.

Yüzme sporu ile ilgilenmek öncelikle su içerisinde özgürce hareket etme ve suyun negatif enerjiyi aşması ile eğlendirir, sağlık verir ve rahatlatır. Bazı rahatsızlıklarda yüzme ile tedavi desteklenebilmektedir.

Hangi yaşta olursanız olun yüzme bilmiyorsanız yüzme kursları ile kolayca öğrenmeniz mümkündür. Konusunda uzman profesyonel eğitimciler eşliğinde yaşınıza ve suya olan durumunuza uygun programlar ile yüzme öğrenmeniz mümkün hale gelmektedir.

Yüzme Kursu Seçimi

Yüzme öğrenmeye karar verdikten sonra öncelikle ulaşımı kolay ve esnek çalışma saatleri uygulayan kursları tercih etmelisiniz. Kursumuzda hafta sonu tam gün, hafta içi de iş çıkışlarında rahatlıkla yetişip ders alabileceğiniz saatlerde derslerimiz bulunmaktadır.

Kursta ders veren yüzme eğitmenlerinin profesyonel olarak bu işi yapabileceğine dair diploma ve sertifikalarına kolayca ulaşabilmelisiniz. Farklı yüzme kursları farklı eğitim kategorileri ve programları uygulayabilmektedir.

Kursumuzda hem yeni başlayanlar hem de profesyonellere antrenörlük hizmeti verebilecek donanımda profesyonel eğitimcilerimiz bulunmaktadır. Hepsinin Türkiye Yüzme federasyonu eğitimcilik sertifikası bulunmaktadır.

Yüzme Kurslarının Hizmetleri

Her yüzme kursunda farklılıklar görülmekle birlikte genellikle birebir ve grup yüzme dersleri yüzme kursları programlarında yer almaktadır. Yüzme kurslarında yaş gruplarına göre ayrılmış programlar bulunmaktadır.

Kursumuzda her yaştan kişiye ve çocuğa yüzme dersleri verilmektedir. Her gruba ders veren eğitimcilerimizin alanlarında uzmanlık sertifikaları bulunmaktadır. 14 yaş altı çocuk gurubu ve 14 yaş üstü yetişkin gruplarımız bulunmaktadır.

Terlik, havlu, şampuan ve özel duş alanları hizmetlerimiz arasındadır. Yüzme kursu seçerken vaat edilen hizmetlerin gerçekliğinden emin olunuz ve ortak kullanım alanları ve havuz öncelikli olmak üzere tüm alanların hijyenine en üst seviyede özen gösterildiğinden emin olunuz.

Yüzmeyi En Doğru Şekilde Profesyonellerden Öğrenin

Kursumuzdaki profesyonel eğitmenler tarafından kişiye özel ders programı hazırlanmaktadır. Burada önemli olan herkesin sudaki durumu ve öğrenme becerisinin farklı olmasının bilinmesidir.

İlk önce sizin su korkunuz varsa o konuda psikolojik destek verilmekte olup, suda doğru ve rahat hareket edebilmeniz sağlanmaktadır. Sonrasında yüzme temel hareketleri, kol ve ayak koordinasyonu çalışmaları yaptırılmaktadır.

Senkronize hareketlerin sonunda kulaç atma ve yüzme stillerine geçilerek profesyonel ve kalıcı olarak yüzme öğrenmeniz sağlanmaktadır. Başarılı bir şekilde yüzme öğrenebilmeniz kursumuzdaki profesyonel eğitimcilerimizin destekleri ile olmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*