Yüzme Eğitiminde İleri Seviye

Yüzme Eğitiminde İleri Seviye

Yüzme Eğitiminde İleri Seviye

 İstanbul’un birçok yönden gelişmiş semti Ataşehir yüzme kursları açısından çeşitliliğe sahiptir. Semtte bulunan çeşitli boyutta, özelliklere sahip havuzlarda güvenli bir şekilde ve sterilizasyon işlemlerine tabi tutularak yüzme eğitimleri verilmektedir. 15 yaşından büyük bireylere yetişkin yüzme kursu adıyla hizmet verilmektedir. Yetişkinlere birebir olarak özel dersler verilebilmektedir.

Ataşehir yetişkin yüzme kursu su korkusu olan, kalabalık içinde ekiple yüzme dersi almak istemeyen kişilere özel yüzme dersleri verebilmektedir. Yetişkin bireyler için karma şekilde verilen yüzme kursları ekipler halinde alınacaksa 5 ile 6 kişi arasında değişen gruplarla verilmektedir. Yüzme dersleri üç basamaktan oluşmaktadır.

Yüzme Kursları Hakkında Genel Bilgiler

Yüzme eğitimine yeni başlayan üyelerin yüzme seviyesi, suya karşı adaptasyonları, spor geçmişleri gibi özellikleri değerlendirilerek başlangıç, orta ya da ileri seviye gruplarına yerleştirilebilmektedirler. Yüzme kurslarına aylık üyelikler şeklinde kayıtlar yaptırılabilmekte, aylık üyelik durumlarında derslere katılım haftanın iki günü birer saat şeklinde olmaktadır.

Yetişkinlerin suya karşı adaptasyonları değerlendirilerek aylık ortalama 8 seans üzerinden eğitim almaları hedeflenmektedir. Ataşehir yetişkin yüzme kursuna kayıtlar karma olarak yapılabildiği gibi özel olarak da yapılabilmektedir. Yetişkin yüzme kursu eğitimleri spor kulübünün belirlediği günlerde ve saatlerde yapılmaktadır. Yüzme derslerine en az yirmi dakika önce gelinmesi oluşabilecek sakatlıkları önleme açısından çok önemlidir.

Yüzme Eğitimi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Yüzme eğitimi öncesinde esneme ve ısınma hareketleri grup olarak yapılmaktadır. Yetişkin yüzme kurslarında eğitimler ilerledikçe bireyler kendi kendine yüzebilecek seviyeye gelebilmekte, yüzme eğitmeni olmaksızın derslere katılabilmektedir. Bireylere yüzme eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yüzme dersleri teorik olarak anlatıldıktan sonra suda duruş stilleri steamline, yüzerken nefes alma, nefes verme teknikleri üzerinde durulmaktadır. Ataşehir yüzme kursu kayıtları her dönem yapılabilmektedir. Ders programları kur tarafından belirlenir. Orta seviyede kol çalışmaları, yandan nefes alma, rotasyon, su üzerinde durma çalışmaları yapılır.

İleri seviyede yüzme bilenlerin tekniklerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yapılır. Daha tempolu ve kondisyonel çalışmalar bu grupta yer alır. Sırtüstü ve serbest yüzme tekniklerinin gelişimi ve çeşitli yüzme hareketleri ileri seviyelerde uygulanabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*