Özel Yüzme Dersleri
Yüzme korkunuzu bire bir özel yüzme dersleri ile yenebilir kısa sürede yüzme öğrenebilirsiniz.

Özel Yüzme Dersleri

Faydası saymakla bitmeyecek spor dallarından yüzme, fiziksel farkındalığınızı artırmak için de tercih edebileceğiniz bir spor. Fiziksel farkındalık, kondisyonunuzun ne durumda olduğunu tespit etme, kaslarınızın dayanıklılık durumunu tespit etme, vücut esnekliğiniz konusunda eksiklerinizi tespit etme gibi durumlar olmakta.

Elbette bu konulardaki eksiklikleriniz tespit etmeniz, onları düzeltebilmeniz ve geliştirebilmeniz anlamına da geliyor. Dolayısıyla yüzme hem vücudunuzu dinlemeyi hem de onu onarmayı vadediyor.

Yüzmeyi meditasyon amacıyla da tercih edebilirsiniz. Zihinsel dinginlik için yüzme öğrenerek serbest yüzme hizmeti veren havuzlarda haftanın birkaç günü zihninizi rahatlatabilirsiniz. Ataşehir yüzme havuzları hem özel ve toplu yüzme dersleri hem de hali hazırda yüzme bilen kişiler için serbest yüzme hizmeti vermektedir.

Özel ve Toplu Yüzme Dersleri

Ataşehir yüzme havuzları yüzme derslerine her yaştan öğrenciyi kabul edilebilmektedir. Çocuk öğrenciler ve yetişkin öğrencilere ayrı gruplar halinde eğitim verilmektedir. Özel eğitimlerde ise birebir hoca ve öğrenci ilişkisi söz konusudur.

Tüm teknikler en doğru şekilde anlatılır ve hoca tek bir öğrenci ile ilgilendiğinden dolayı öğrenci yüzme alanında gelişimini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Böyle bir sistemde öğrencinin hataları gözden kaçmayacağından dolayı yüzme konusunda her şeyi en doğru şekilde öğrenmesi sağlanmış olur.

60 dakika süren ve haftada birkaç kez alınabilecek özel yüzme dersleri ile yüzmeyi kısa bir zaman içinde öğrenebilmek mümkündür. Öğrenci yüzmeyi öğrendikten sonra serbest vakitler verilerek uzaktan gözlenir. Böylece tek başına yüzme becerisi kazanıp kazanmadığı da kontrol edilmiş olur.

Yüzme Dersleri Nasıl Olmalıdır?

Dersler esnasında öğrencinin dinlenebilmesi mümkündür. Çabuk yorulan ya da sağlık problemi bulunan öğrenciler için zorlama gibi durumlar söz konusu değildir. Yüzme kursu eğitmenlerinin en sık yaptığı hatalardan bir tanesi de, yüzme tahtası gibi kişiyi havada tutan daha kolay bir şekilde yüzmesini sağlayan gereçleri derslerde çok fazla kullanmalarıdır.

Bu gereçler, öğrencilerde alışkanlık yapmakta ve öğrenci çoğu kez ayaklarını hareket ettirmeyi öğrenirken kol hareketlerini yeterince öğrenememektedir. Bunun yerine kişinin kendi bedensel yeterliliği ile yüzme öğretilmektedir. Ataşehir yüzme havuzlarına hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*