Aylık Arşiv: Ağustos 2016

Yüzme Dersi Alma

Eğer ciddi şekilde fobiniz bulunuyorsa, bir boğulma tehlikesi geçirmiş ya da bu duruma şahit olmuşsanız, bu konuda sınırlı zamanınız bulunuyorsa, fiziksel ya da zihinsel engel yaşıyorsanız,  daha çok doktorunuz yüzme sporunu sizlere önermişse, bir de paranız bulunuyorsa bir eğitmen nezaretinde sizde birebir özel yüzme dersi alabilirsiniz. Özel Ve Grup Dersi Arasındaki Fark Alınacak özel ders ile grup dersi arasındaki yer ... Devamını Oku »

Yüzerken Su Yutma Sorunu

Büyük küçük herkesin yüzerken yaşadığı problemlerin başında su yutma gelmektedir. Aslında yüzerken su yutmak gibi bir sorun yoktur. Yutulan sular suratımızdan veya saçımızdan akan sular olmaktadır. Aslında suya dalarken nefesin kontrolünün sağlanması ve dalıştan çıkarken son nefesi sudan çıkarken vermek su yutmayı tamamen yok edecektir. Aynı zamanda yüzerken nefes alıp vermeye çalışmak ile ağzımızı açık bırakmak da yüzerken su yutma ... Devamını Oku »

Yüzmede Palet Kullanımı

Palet Kullanımı Yetişkin insanlara yüzme öğretirken, eğitim durumunun bazı aşamalarında ayak paleti kullanılması gerekir. Hangi durumlarda gerektiğinin yanıtına geçmeden önce, bu problemin mutlaka eğitmen kontrolünde yapılması gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Kimler Palet Kullanmalı Yüzmeyi bilmeyen kişiye palet verilmemektedir. Ayak paleti, bu anlamda suda durmayı ve ilerlemeyi kolaylaştırdığı için ilk başlamadan itibaren yetişkin öğrencilere palet giydiren eğitmen, acemi eğitmen olarak yer almaktadır. ... Devamını Oku »

Kurbağalama Yüzme

Kurbağalama yüzmede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta zamanlamadır. Kurbağalama yüzme için kol, ayak ve nefes zamanlaması koordineli şekilde ilerlemelidir. Bu yüzme stilinde kol ve ayağın etkisi yarı yarıya şekilde uygulanmaktadır. Kurbağalama yüzmede dikkat edilmesi gerekenler arasında diğer bir nokta ise kol çekilirken nefes alınmalı, kol uzanışı esnasında ise nefes verilmelidir. Kurbağalama Yüzme Nasıl Yapılır? Kurbağalama stilde vücut daha derinde ... Devamını Oku »

Yüzme Kursları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüzme dersi veren kursların iyisinde, profesyonel hizmet veren personel çalıştırılmasına, profesyonel eğitimcilerle çalışmaya ve ortamın temizliğine özen gösterilmektedir. Yüzme kursunun bir diğer özelliği de çok kalabalık gruplar halinde ders verilmemesine dikkat etmeleri gerekliliğidir. Birebir yüzme dersi veren kurslar olduğu gibi, gruplar halinde dersler de verilmektedir. 7-8 kişiden daha fazla sayıda gruplarda öğrenme başarınızı düşebilecektir. Yüzme Kurslarındaki Havuzların Özellikleri Yüzme kursu ... Devamını Oku »

Yüzme Kursu İstanbul Anadolu Yakası Kartal

Yüzme kursu İstanbul Anadolu Yakası Kartal yetişkin ve çocuk yüzme kursları, özel yüzme dersleri Kartal Yakacık yüzme havuzunda devam etmektedir. Aylık üyelikler şeklinde devam eden yüzme derslerimiz grup yüzme dersleri ve bire bir özel yüzme dersleri şeklinde verilmektedir. Grup yüzme dersleri maksimum altı kişi ile yapılmaktadır. Özel dersler ise bire bir olarak yapılmaktadır. Grup yüzme derslerinde bireyler seviyelere göre ayrılarak ... Devamını Oku »