Aylık Arşiv: Şubat 2015

Sağlıklı Yaşam İçin Yüzme Öğrenmek

Eskiden anne babalarımız bilmedikleri için yüzmenin ne kadar önem verilmesi gereken bir spor olduğunu anlatmazlardı bizlere. Dediğimiz gibi onlar da bunun farkında değillerdi, giderek gelişen dünyada yerimizi almaya başladığımızdan beri sağlık için yüzmenin gerekliliği daha belirgin bir halde çıkıyor karşımıza. Sağlıklı yaşam için yüzme öğrenmek bütün gelişmiş ülkelerin uyguladığı bir yöntem, denizi olmayan Avrupa ülkelerinde bile insanların tamamına yakını yüzme ... Devamını Oku »

Yüzme Kursları

Sağlıklı yaşamak ve fit bir görüntü için yüzmek en ideal sporların başında gelir. Küçük yaşlarda başlanarak yaşam biçimi haline getirildiği zaman kişiyi çok olumlu yönlerde etkileyerek hem sağlıklı ve hem de çağdaş bir insan olmasında rol oynar. Esasında 3 tarafı denizlerle çevrili olan bir ülkenin insanları olarak yüzme bilmemek hiç hoş değil, zira yapılan araştırmalara göre yaşayan nüfusun sadece 3te ... Devamını Oku »

En Kaliteli Yüzme Kursu Nerede?

Sağlıklı olmak için hangi sporu seçeceğinize karar veremediyseniz size yüzmeyi öneriyoruz, doğru nefes alıp vermek, vücudun her tarafın hareket halinde olmasını sağlamak için en ideal spordur yüzme. Aslında bizim yurdumuzda sadece yazın sevilerek yapılan yüzme neden kışın da yapılmasın ki? Açılmış olan kaliteli yüzme havuzları yaz kış demeden bu spora gönül vermiş olanların hizmetinde. Yüzme kursları kaliteli eğitmenlerin gözetiminde nefes ... Devamını Oku »

Yüzme Dersi

Yüzme bazen spor için yapılır ama bazen de yaşam biçimi olarak görülür. Sağlıklı yaşamanın anahtarının spordan geçtiğini hepimiz biliyoruz ama bir çoğumuza spor yapmak ve yüzmek zor geldiği için bunu es geçiyoruz. Belki de bir çoğumuz yüzme bilmiyoruz da ondan bu çok sağlıklı ve keyifli sporu yapmıyoruz. Yüzme öğrenmek isteyen herkes açılmış olan kurslara giderek öğrenebilir. Yüzme dersi veren kursların ... Devamını Oku »

Yüzme Kursu

Yüzmek bazıları için spor, bazıları için tutku, bazıları için zayıflamanın en zevkli yöntemidir. Spor sürekli alışkanlık haline getirmemiz gereken en temel şey aslında. Sağlıklı yaşayabilmek, zinde kalabilmek, ağrılardan kurtulabilmek için birinci sırada spor geliyor. Her türlü spor her insan için gerekli ama herkes maalesef ki hepsini yapamıyor ya da yapmak istemiyor ama yüzme sporu çoğu insanın korkuları olmadığı sürece en ... Devamını Oku »

Yüzmede Nefes Teknikleri

Yüzme sporu diğer sporlara göre iki önemli farklılıklar içermektedir. İlki nefes alma konusunda ki farklılık olurken ikincisi de suyun oldukça yoğun olması nedeniyle, hareketleri oldukça yavaşlatan bir etki yaratmaktadır. Teknikler konusunda başarılı olmak isteyen kişilerin bu yönüyle mutlaka doğru bir şekilde nefes almaları gerekmektedir. Yüzmede nefes alma teknikleri birkaç adımda öğretilmektedir. Ancak uygulamada bir takım zorluklar çıkabilmektedir. Suda nefes alma ... Devamını Oku »

Galatasaray Yüzme Kursu

Galatasaray yüzme kursu Üsküdar’da Burhan Felek Spor Kompleksi içerisinde ki Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda faaliyet göstermektedir. Yüzme kursunu olimpik bir havuzda almayı tercih ediyorsanız bu kursu kaydınızı rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Havuzumuz çok düzenli çalışan personel tarafından en hijyenik şekilde temizlenmektedir. Bizi kayıt işlemleriniz için ziyaret ettiğinizde ya da fikir edinmek amacıyla ücretsiz derslere katıldığınızda bundan sizde emin olacaksınızdır ... Devamını Oku »